Press "Enter" to skip to content

Završena 46. “Pesnička štafeta”

Nagrađeno je 12 učesnika, dodeljeno je 6 nagrada za učenike nižih i 6 nagrada za učenike viših razreda osnovnih škola.

Ovogodišnja manifestacija trebalo je da bude održana u maju, ali je usled pandemije, realizovana je od septembra, početkom nove školske godine. U dogovoru sa prosvetnim radnicima, Biblioteka i pesnikinja Elizabeta Georgiev pozvali su osnovce da svoje pesme pošalju na imejl adresu Dečjeg odeljenja biblioteke, a potom je pesnikinja od prispelih 412 pesama odabrala 88 koje su ušle u uži krug takmičenja.

Autori pesama koje su se našle u užem krugu bili su od 5. do 8. oktobra gosti Dečjeg odeljenja biblioteke, prema utvrđenom rasporedu, pročitali su svoje stihove pesnikinji i družili se sa njom.

Pesnikinja je, prema lepoj tradiciji poslednjeg dana susreta posadila drvo u Aleji pesnika u OŠ “Servo Mihalj” u Mužlji.

Od 88 pesama, na završnoj svečanosti nagrađeno je 12 učesnika, dodeljeno je 6 nagrada za učenike nižih, 6 nagrada za učenike viših razreda osnovnih škola.

Realizaciju 46. Pesničke štafete pomogli su: Grad Zrenjanin, Ministarstvo kulture i informisanja RS, Pokrajinski sekretarijat za kulturu, informisanje i odnose sa verskim zajednicama, Kompanija Telekom Srbija, Kompanija Gomeks i izdavačke kuće: Kreativni centar, ProPolis Books i Pčelica.

Nagrađeni učenici nižih razreda:

  1. Isidora Vujinović III, OŠ „Petar Kočić“- Čestereg, za pesmu „Moj tata“
  2. Dimitrije Malešević IV, OŠ „Jovan Dučić“ – Klek, za pesmu „Fudbalska pesma“
  3. Elena Šipka IV, OŠ „Ivo Lola Ribar“ – Sutjeska, za pesmu „Dečije bubice“
  4. Una Makivić II, OŠ „Dositej Obradović“ – Bočar, za pesmu „Podeljena sreća dva puta je veća“
  5. Elena Zec IV, OŠ „Stevan Aleksić“ – Jaša Tomić, za pesmu „Grickalice“
  6. Vuk Petrović III, OŠ „Sonja Marinković“ – Zrenjanin, za pesmu „Zdrava hrana“

Nagrađeni učenici viših razreda:

  1. Klara Tapai VII, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ – Zrenjanin, za pesmu „Maštalo“
  2. Anastasija Čonka V, OŠ „Vuk Karadžić“ – Konak, za pesmu „Pita jedna škola mala“
  3. Nataša Simić VII, OŠ „Uroš Predić“ – Orlovat, za pesmu „Poruka za nas“
  4. Marija Frank VI, OŠ „Svetozar Miletić“ – Lok, za pesmu „Deka pecaroš“
  5. Saša Poliak VII, OŠ „Bratstvo jedinstvo“ – Belo Blato, za pesmu „Kad se moj brat zaljubi“
  6. Isidora Rodić VI, OŠ „Petar Petrović Njegoš“ – Zrenjanin, za pesmu „Koje je boje izvor“

Be First to Comment

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *